
Get a link Explaindio
Nothing. Beats. Video
By now, you know how powerful video is.
YouTube gets over 3 Billion views a day.
And Facebook VIDEO gets almost 2 Billion a day as well.
With that many viewers, there's almost an unlimited availability of traffic, regardless of what your niche or business is.
Why Spend $1,000 to $2,500 To Get Video Made?!
18 months ago, when I wanted an interactive explainer video created for one of my companies, I was shocked.
I wanted a video with 2 or more people talking to each other, sharing a message.The cost was jaw dropping.
A simple 1 minute animated video would cost me anywhere from $200 to $500 PER MINUTE to get made!
No comments
Post a Comment